درباره All inclusive بیشتر بدانیم !

دسته بندی :
در سال هاي اخير، هتل هاي All Inclusive از محبوبيت رو به رشدي برخوردار بوده است.در فصل تعطيلات، تور گردان ها انواع و اقسام سرويس هاي All Inclusive را بعضاً با قيمت هاي مناسب در معرض انتخاب گردشگران قرار مي دهند. با توجه به اين واقعيت که امروزه خانواده ها به دنبال يافتن شيوه هايي مقرون به صرفه براي سفر رفتن هستند، اين موضوع اهميت زيادي پيدا کرده است.
بد نيست بدانيد All inclusive در فارسي به «جامع و کامل» يا «شامل همه چيزهاي مربوط» ترجمه مي شود.
به طور سنتي All inclusive يکي از گران ترين شيوه هاي رزرو جا در هتل محسوب مي شود چرا که اين سرويس شامل تمام وعده هاي غذايي (صبحانه، ناهار، شام)، ميان وعده ها و آبميوه ها است و ارائه اين خدمات طبعاً هزينه هاي هتل را افزايش مي دهد.
با اين حال از آنجا که All inclusive تمام نيازهاي غذايي مهمانان را پوشش مي دهد، مي تواند صرفه جويي عظيمي براي گردشگران به همراه داشته باشد.
در واقع اين سرويس باعث مي شود که گردشگران در تعطيلات از يک سو از دغدغه تهيه خوراک رها شوند و ساعات خوشي را تجربه کنند، و از سوي ديگر سه وعده غذا با مخلفات تحويل بگيرند.
بر اين اساس به نظر مي رسد هر چند سرويس All inclusive اندکي هزينه رزرو را بالا مي برد ولي از آنجا که افراد مي توانيد با همين هزينه اندک، سه وعده غذا دريافت کنند (به همراه ميان وعده و آبميوه)، گزينه کاملاً ارزشمندي است.
کارشناسان معتقدند که All inclusive براي آن دسته از گردشگراني که معمولاً اوقات خود را در استخر هتل مي گذرانند و يا در نزديک ترين ساحل وقت گذراني مي کنند، بسيار مناسب است.
ولي به آن دسته از گردشگراني که در جريان سفر مدام از هتل خارج مي شوند، به پيک نيک هاي يک روزه مي روند، شب ها تا ديروقت بيرون مي مانند و در رستوران هاي محلي غذا صرف مي کنند، استفاده از All inclusive توصيه نمي شود.
به نظر مي رسد، آپارتمان هاي خودپذيرا (self-catering) که گردشگران خود در آنها به تهيه و پخت و پز غذا مي پردازند، و يا اقامتگاه هاي موسوم به «تخت خواب و صبحانه» (Bed & Breakfast - اتاق جهت اقامت به همراه يک وعده صبحانه و نه هيچ وعده غذايي ديگر) بيشتر به کار اين افراد مي آيد.